
%20Agen%20-%2011-06-2024/agen-oud2024-1.jpg)
(vluchtcode Z92)
Inmanden : maandag 24 juni
Los : vrijdag 28 juni
Internationaal georganiseerd door: BRABANTSE UNIE TE HERENT
GPS Coördinaten: Noord + 435318.0 Oost + 010023.0
Hippodrome van Beaumont de Lomagne.
Op deze wedvlucht is geen dubbeling duivinnen.
De vrachtkosten bedragen € 4,65 per duif.
Afdracht door inrichter aan de KBDB € 0,10 per duif (verplicht) dit bedrag is niet opgenomen in de vrachtkosten. Internationale uitslag € 8,00 en is niet verplicht.
Alle duiven nemen zonder verdere kosten deel aan de internationale wedstrijd.
Extra ereprijzen:
• Snelste twee eerst getekenden (1 prijs)
• Snelste drie eerst getekenden (1 prijs)
BRABANTSE UNIE TE HERENT
RUTGER. JAN. RITTERSMA – GRONINGEN
Winnaar nationaal en internationaal Agen (oud)
De 10 geboden, niet van Mozes maar van :
Chris Paauwe, Kruiningen – Provincie: Zeeland
Mijn vader had postduiven. Ik ging al mee het duivenhok in toen ik 2 of 3 jaar was. Dat is nu dus zo‘n 55 jaar geleden. Indien mogelijk toelichten met oudere foto‘s, voor zover mogelijk
2) Hoe was Uw 1e kennismaking met de ZLU vluchten ?
Mijn eerste kennismaking met een ZLU vlucht was in 1979. Ik was toen 13 jaar oud. Ik wilde een duif van mijn vader mee geven naar Barcelona. Na een week kwam hij terug. Als zelfstandig liefhebber ben ik in 2010 voor het eerst aan de ZLU vluchten mee gaan doen. Aanleiding was dat Bart Verdeyen uit (toen) Steenokkerzeel de 1e Nationaal Barcelona won in België. Dit was goed voor de 2e Internationaal op een superzware vlucht tegen ca. 25.000 duiven. De vader van deze duif kwam rechtstreeks van mijn hok.
3) Hoe is de voorbereiding seizoen 2024 verlopen ?
De voorbereiding voor 2024 is zeer moeizaam verlopen. Reden is dat ik tot 3 keer toe een kat in mijn hok heb gehad waardoor er zeker 10 duiven zijn gesneuveld. Hopelijk is de rust tijdig teruggekeerd en komt het ritme er weer in en is de angst weg. Verder zijn de invliegwedstrijden redelijk verlopen.
Ik heb straks ca. 75 a 80 duiven om aan de marathonvluchten mee te gaan doen. Hiervan is de helft jaarling.
a)
Heeft U verschillende ploegen gevormd, zo ja waarom ! Ja, ik heb een ploeg duiven van voornamelijk 3 jaar en ouder die naar Barcelona gaan. De 2-jaarse vliegen voornamelijk het ZLU programma en de jaarlingen speel ik wanneer het uitkomt voor wat betreft stand. En dit kunnen zowel ZLU als NPO vluchten zijn.
5) In welk lokaal gaat U inkorven, welke toppers ontmoet U daar ?
Ik korf in De Nishoek. Hier ga ik de strijd aan met o.a.: Aart-Jan Maljaars, Zoutelande (winnaar Europabeker 2023 en grossier in vaasjes); Comb. Verhagen – Buyl, Westkapelle (winnaar 1e Nat Agen ZLU oud 2022); Herman Calon, Hoofdplaat (wie kent hem niet?), Gebr. Dingemanse, Arnemuiden (al decennia topper op de ZLU met slechts enkele duiven) en Sander Dijkema, Wemeldinge (pas begonnen en al meerdere Nationale top 10 klasseringen)
Nee, ik heb geen speciale vlucht om te pieken. Ik probeer vanaf Pau iedere week te pieken t/m Perpignan. Mijn beste duiven gaan mee op de ZLU vluchten en niet of minder naar de NPO vluchten. Natuurlijk is Barcelona mooi, maar als je vroeg zit op Pau, Narbonne of Perpignan vind ik dat ook supermooi!
7) Is het aantal duiven per mand en het aantal manden per auto maatgevend voor de goede conditie waarmee de duiven thuiskomen na de vlucht ?
Dat zal zeker een positieve invloed hebben. Ongetwijfeld spelen nog andere factoren ook mee. Daarbij denk ik b.v. aan rieten manden i.p.v. aluminimum of plastic, krullen of karton, verzorging van de duiven, kwaliteit en voorbereiding van de ingekorfde duiven etc. etc. Dus mijns inziens kun je niet zeggen dat dit alleen door het aantal duiven in de mand of het aantal manden per auto komt.
Ik volg de aankomsten in Frankrijk en België in eerste instantie op PIPA. Vervolgens, als er Nederlandse aankomsten zijn schakel ik over op de site van de ZLU en voor de meldingen in ons inkorfcentrum kijk ik op de meldsite van de IFC Zeeland.
9) Gaat Uw voorkeur uit naar Internationaal of Nationaal spel ?
In principe vind ik het Nationale (ZLU) spel het mooist. Iedereen in heel Nederland kan kopprijzen winnen. Niettemin zet ik mijn duiven ook altijd wel Internationaal. Daardoor heb ik al een aantal Internationale top 10 klasseringen mogen behalen met zelfs de Internationale overwinning op Narbonne jaarlingen in 2022.
10) Eigen vraag/verhaal met Uw antwoord !! Hoe houden we de duivensport in het algemeen en de fondvluchten in het bijzonder aantrekkelijk voor jonge liefhebbers met een gezin?
Helaas moet ik het antwoord schuldig blijven. Ik ervaar zelf dat het lastig blijft om enerzijds een heel jaar voor je duiven te zorgen om goed te willen presteren op de ZLU/marathonvluchten die vaak grotendeels in de zomervakantie vervlogen worden. En anderzijds wil je ook met je gezin op vakantie in de schoolvakantie. Ik ben ervan overtuigd dat dit één van de redenen is waarom jonge liefhebbers niet met duiven beginnen. Een oplossing kan zijn om voor kampioenschappen te werken met aftrekvluchten. Of alle vluchten 1 of 2 weken vervroegen zodat liefhebbers vanaf eind juli met hun gezin op vakantie kunnen (heeft mijn voorkeur). We zouden ook het seizoen iets op kunnen rekken (eerder beginnen , langer doorgaan) en dan in het midden van de vakantieperiode b.v. 2 weken geen vluchten te organiseren. Het laten vervallen van 1 (of zelfs 2 vluchten) in het midden of aan het eind van het seizoen zou ook kunnen (al is dat lastig wanneer deze vluchten Internationaal wel doorgaan). Of wellicht zijn er nog andere goede suggesties???
Aldus Chris !
In de allereerste jaren van het begin in de mijnbouw, in de Domaniale mijn te Kerkrade, gingen eind 1866 de eerste paarden ondergronds. Men gebruikte hiervoor Belgische werkpaarden. Om de paarden naar ondergronds te brengen werden deze in een soort lederen tuig onder de liftkooi gehangen. Men had beneden ondergronds in de mijn kortbij de schacht de paardenstallen ingericht. Het meest gebruikt werden paarden, gecastreerde hengsten die een jaar of vijf oud waren. Meestal bleven de paarden een tiental jaren ondergronds. Voor de dagelijkse verzorging van de paarden waren er speciale knechten, dus mensen met verstand van paarden, die alleen maar voor de paarden moesten zorgen. De paarden werden gebruikt voor vervoer van materiaal en het voortrekken van de kolenwagens richting schacht. Vele paarden werden na een aantal jaren van het donkere werk in de mijn blind. Na hun werk in de mijn gingen ze meestal veelal naar het slachthuis.
Staatsmijn Wilhelmina ( 1930) ca. 15 stuks Staatsmijn Hendrik ( 1930) ca. 35 stuks.
En hier doet de ZLU het allemaal voor, een vaasje waar iedereen op zit te wachten !!
Deze reportages worden mede mogelijk gemaakt dankzij de sponsoring van:
%20Agen%20-%2011-06-2024/agen-oud2024-14.jpg)
De Zuid Limburgse Unie, al meer dan 64 jaar een begrip in de Nederlandse duivensport !
Dankzij de sponsoring deze postduiven verkoopsite worden de uitvoerige reportages elke week opgenomen op de website van:
Dank zij de medewerking van duivensportblad De Duif worden de uitvoerige reportages elke week opgenomen in “De Duif ”
Dank zij Pigeoncom.com hoofdsponsor ZLU vluchten is het voor de ZLU mogelijk iedere week deze uitvoerige reportages incl. foto‘s te plaatsen.
Heren, onze hartelijke dank hiervoor !!
Hub Wetzelaer. Pr. ZLU vluchten.